שירותי תחזוקה וניקיון

מה בין עובד ניקיון זמני לחברה המספקת שירותי תחזוקה וניקיון?

יותר ויותר בעלי חברות ומשרדים מעדיפים להטיל את משימות הניהול והתחזוקה של משרדיהם על חברות תחזוקה וניקיון, שמעסיקות מנהלי עבודה ועובדים מקצועיים, ולא לדאוג בכוחות עצמם לתחזוקה השוטפת של משרדיהם ובניין המשרדים כולו.
היתרון שבחברת כוח אדם מקצועית על פני עובדים זמניים, גם אם הוא טובים ומסורים, אינו יכול להבטיח את רמת הניקיון שמספקים עובדי החברה לשירותי תחזוקה וניקיון, שלרשותם עומדים מכונות משוכללות (כגון שואב אבק חזק ומכונות לניקוי בקיטור ובלחץ מים) וחומרי ניקוי מהטובים ביותר. עובדים זמניים גם אינם מספקים בדרך כלל שירותי תחזוקה. רק כוח אדם מיומן שידאג לניקיון ולתחזוקה כאחד של המשרדים. יוכל להגיע לרמת ניקיון ותחזוקה גבוהים, ויצליח לשמור על האלגנטיות והפאר של משרדי החברה. בנוסף, ישנה חשיבות למקצועיות, ידע וניסיון בניקיון חללים אשר אינם מוגדרים כחלל הנטו של המשרד, כמו חדרי המדרגות, המעליות, הלובי, החניון, הכניסה וכו'.


"השירות של חברת לפיד הינו מקצועי ומסור מאין כמוהו
אנו ממליצים בחום להעסיק את חברת לפיד .
ונשמח לתת המלצה בעל פה לכל דורש"


מדוע ניקיון דורש מקצוענות?
לעובד ניקיון מקצועי נדרש ידע בטיבם ואיכותם של חומרי הניקוי, עליו להבחין בין חומרים כימיים שונים שמתאימים למשטחים אלה ולא לאחרים, ועליו להיות בעל ניסיון בהרחקת כתמים קשים. עובד ניקיון מקצועי יידע לטפל גם בשירותים אשר נדרשים לתחזוקה השוטפת של המבנה – מלבד הניקיון עצמו. שירותי ניקיון משרדים והחזקה כוללים פתרון של בעיות מבעיות שונות, כגון בעיות חשמל, תיקוני צבע או אינסטלציה.
המקצוענות מתבטאת אם כן לא רק באיכות ובטיב העבודה, אלא גם בהבטחה שחברת הניקיון תדאג לשלוח עובדים באופן קבוע, לשמור על המבנה לאורך זמן, ולהשגיח על נקיונו ועל תקינותו באופן שוטף ורציף.

פוליש, הברקה וצחצוח
דרך נוספת להעניק למשרד מראה נקי ומבריק היא באמצעות הפוליש. הברקת רצפות על ידי טיפול פוליש תעניק למשרד מראה בוהק ומרשים, וגם תשמור על המרצפות לאורך ימים.

סוגי הפוליש העיקריים הם פוליש וקס, פוליש אקרילי, פוליש קרצוף ופוליש הברקה קריסטלית

♦ פוליש וקס נעשה על ידי מכונה שמורחת את החומר על המרצפות, ולאחר מכן מחליקה אותו בספוג מיוחד באופן אחיד. פוליש וקס מתאים במיוחד לאריחים גדולים ולמרצפות חוץ.
♦ פוליש קרצוף מיועד לקרצוף המרצפות וניקוין מלכלוך וכתמים שלא יורדים באופן אחר. פעולת הקרצוף מלבינה את הרצפה ומסירה כתמי חלודה, כתמי צבע ודבק.
♦ פוליש אקרילי מתאים במיוחד למשטחי פי וי סי במפעלים או במשרדים. פוליש אקרילי מונע הולכת חשמל ולכן מתאים במיוחד במקומות המייצרים רכיבים חשמליים. חומר זה טוב למריחה רק לאחר קרצוף וניקיון המשטחים על ידי מכונת פוליש רגילה. חשוב לציין שאסור לעשות פוליש אקרילי על רצפה מסוג קרמיקה או גרניט פורצלן.
♦ פוליש הברקה קריסטלית הוא האיכותי ביותר מבין ארבעת סוגי הפוליש. הוא יעניק למרצפות החברה או המשרד מראה מבריק ומרשים. החומר עמיד בפני החלקה ומתאים במיוחד לאזורים בהם יש תנועה רבה של לקוחות. טיפול פוליש אקרילי אנטיסטאטי עמיד בפני אלכוהול וחומרי ניקוי וחיטוי, מונע החלקות ואינו מותיר סימני עקבות.

שירותי ניקיון נלווים


לחברות ניקיון ותחזוקה מקצועיות ישנם שירותים נוספים שעוזרים להתגבר על מטלות אשר לא ניתן לעשות ללא עזרה מקצועית. דבר זה נכון כאשר מדובר בעבודות ניקיון מורכבות במיוחד, כמו ניקוי שטיחים מקיר לקיר שמצריך מכשירים מיוחדים, ניקוי חלונות גבוהים שמצריך טיפוס על סולם, ובמיוחד כאשר יש צורך בניקוי החלונות מבחוץ. גם הזזת ארונות כבדים או טיפול בציוד עדין או יקר דורש טיפול מקצועי וניסיון רב.


"שלום רב
חברת לפיד נותנת שירותי נקיון לחברת "נגב קרמיקה"
במרכז הלוגיסטי וכן בחנויות השת לשביעות רצוננו מזה כשלוש שנים"


חברות לשירותי תחזוקה וניקיון רציניות מספקות בנוסף גם שירותים נלווים:

♦ תיקונים של מערכת החשמל, צנרת המים והביוב
♦ שירותי הדברה, ריסוס והגנה מפני מזיקים
♦ ניקיון חצרות וסילוק אשפה ומפגעים תעשייתיים
♦ עבודות גינון בחצר המבנה וגם בתוך המשרד, כמו למשל טיפול בעציצים או באקווריום
♦ תיקון ותחזוקה של מעליות, על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לכך
♦ תיקוני צבע או צביעה מחדש של המשרד ואף של המבנה כולו
♦ אספקה של מוצרים סניטריים למשרד, כגון חומרי ניקוי וחיטוי, מגבות נייר ונייר טואלט

שירות נוסף ופחות מוכר של שירותי תחזוקה בבנייני מגורים הוא למלא את מקומם של אנשי ועד הבית או הנהלת הבניין. בבנייני מגורים ומשרדים רבי קומות קיימת מלאכת תחזוקה רבה, החל בגביית דמי הניהול כל חודש, דרך טיפול תחזוקתי שוטף של הבניין וכלה בדאגה יומיומית וטיפול בתקלות השונות העלולות לפקוד את בניין המגורים או המשרדים. בבנייני משרדים התנועה רבה,של העובדים, של הלקוחות ושל הספקים - ועל המבנה להיראות נקי, מסודר ומאורגן, כאשר הכל עבוד ומתקתק כמו שצריך - החל מהמעליות, כלה באור בחדר המדרגות, ועד השירותים, המים ומערכת מיזוג האוויר.
Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+