ניקיון מפעלים

מעט מאד חברות בישראל מספקות שירותים של ניקוי מפעלים מהסיבה הפשוטה שמדובר על עבודה מקצועית שדורשת ידע רב ויכולת טכנית בתפעול של ציוד ניקיון תעשייתי. מטבע הדברים כל מפעל מייצר פסולת רבה, מעסיק עובדים רבים וכתוצאה מכך יש לדאוג לניקיון שלו ללא הפסקה כיוון שתוך זמן קצר הוא יכול להפוך ממפעל נקי ומצוחצח למפעל מזוהם ומוזנח.

המפעלים השונים והדגשים החשובים בתחום הניקיון

ישנם סוגים רבים של מפעלים כשכל סוג דורש התייחסות אחרת ומתן תשומת לב מיוחדת לנושאים שונים. כך למשל אם מדובר למשל על מפעל לייצור מזון, הרי שעבודות הניקיון צריכות להיעשות תוך זהירות מרבית על מנת שלא לפגום באיכות המוצרים וכדי שלא לפגוע או לזהם את תוצרת המפעל חלילה. סוג נוסף של מפעלים הוא למשל מפעלים שפועלים בתעשיית הכימיה. ניקיון של מפעלי כימיה דורש זהירות כפולה כיוון שחלק לא מבוטל מהחומרים בתעשייה זו מסוכנים לבריאות האדם ולכן על עובדי הניקיון לנקוט באמצעים בטיחותיים שונים לרבות לבישת מסכות, כפפות ועוד. בכל סוג של מפעלים ויהיו אלה מפעלי טקסטיל או מפעלי ציוד אלקטרוני ישנו מיכון תעשייתי יקר מאוד כאשר ניקיון לא מוצלח שלו עלול להוביל לנזקים כספיים כבדים ולכן יש להפקיד את העבודה אך ורק בידיהם של המומחים לדבר ולוודא כי החברה שעובדים מולה מחזיקה באישורים הדרושים על פי חוק לניקוי מפעלים.

ההבדל בין ניקוי משרדים לניקוי מפעלים

באופן עקרוני ישנן נקודות דמיון רבות בין ניקיון משרדים לבין ניקיון מפעלים. כך למשל בשני המקרים יש לדאוג לניקיון ולהברקת הרצפות, למירוק החלונות, לניקיון תאי השירותים, לאספקה מתמדת של סבון, ניירות טואלט או חומרים לחיטוי ידיים, לניקיון של השטחים הציבוריים לרבות המעליות, חדרי המדרגות והלובי. עם זאת, ההבדלים בין ניקיון משרדים לניקיון מפעלים עולה על הדמיון בין שני התחומים. דוגמאות להבדלים הן למשל שעות הפעילות. בעוד שלרוב ניתן לנקות את המשרדים במהלך שעות הפעילות שלהם, הרי שבדרך כלל את המפעלים יהיה צורך לנקות רק כאשר הם שובתים ממלאכתם, כלומר בשעות הלילה או הערב בלבד. כמו כן לרוב עבודות של ניקיון מפעלים צריכות להתקיים על ידי עובדים שיוחתמו על הסכמי סודיות כיוון שישנם מפעלים שהפעילות שלהם דורשת דיסקרטיות מרבית דוגמת מפעלי הייטק שונים או מפעלי נשק למשל. מעבר לכל זה באופן גורף ניקיון מפעלים דורש ידע מקצועי יותר וציוד מתקדם יותר מניקיון משרדים כיוון שלעתים עבודות הניקיון דורשות ניקוי מפוחים, מנדפים, פסי ייצור, מחסנים גדולים ועוד

אנא מלאו פרטים ליצירת קשר